Dzwonki, gongi

Dzwonki mszalne

Dzwonki mszalne - idiofon składający się z czterech różnej wielkości dzwoneczków, zamocowanych na krzyżowym zawieszeniu. Jest wykorzystywany w trakcie mszy przez służbę liturgiczną, dając wiernym znak, aby klęknąć lub powstać.. Często są wykonywane z metalu, jednym z powszechnie spotykanych i sprawdzonych rozwiązań są dzwonki mosiężne. Bywają bogato zdobione, a ich wielkość i rodzaj są też uzależnione od świątyni, w której mają być używane

Zobacz

Gongi

Gong jest instrumentem muzycznym używanym w Kościele katolickim podczas mszy. Proponowany przez nas produkt sprzętu liturgicznego do obrzędu to gong wykonany z mosiądzu.
Mamy do wyboru kilka rodzajów gongów : 1-tonowe , 2- tonowe , 3-tonowe. Czasza gongu jest osadzona na ozdobnej odlewanej podstawie .
Podstawy te posiadamy w różnych stylach dzięki czemu można dopasować go do wnętrza kościoła i jego przeznaczenia.
Gongi zostały wykonane w naszej pracowni jako produkt najwyższej jakości, dzięki czemu będzie służyć w ceremonii mszy świętej przez wiele lat.
Do gongu dołączony jest specjalny młotek

Zobacz

Sygnaturki

Sygnaturka są to kilkutonowe dzwonki zawieszone na ścianie przy wejściu do prezbiterium . Używana jest na rozpoczęcie mszy św. podczas wchodzenia kapłana i służby liturgicznej dając wiernym znak, o rozpoczęciu się mszy św.
Sygnaturki  wykonywane są z mosiądzu, bywają bogato zdobione, zawieszone są na ozdobnym wysięgniku dopasowanym do stylu wnętrza.
Do sygnaturki zamocowana jest haftowana  szarfa z rękojeścią do pociągania.

Zobacz